11. Nesil Yeni Honda Civic 2021 gün yüzüne çıktı!

11. Nesil Yeni Honda Civic tasarım konusunda olduğu gibi teknolojileriyle de kendisinden söz ettirecek!

18 Kasım 2020 Türkiye saati ile 05:45’de Hondahead2head twitch kanalında ilk resmi gösterimi ile birlikte, aslında uzun süredir sızdırıldığından söz edilen görüntülerde doğrulanmış oldu. Teknik ve kabin içerisindeki detaylara yer verilmeyen araçta, tasarım tarafında elbette kimse yabancılık çekmeyecek.

Genel hatları itibarıyla incelediğimizde, boyutlarda ciddi bir değişiklik söz konusu olmayacak gibi gözüküyor. Fakat görüntülere dikkatli bakıldığında, aracın yükseklik anlamında daha selefine göre daha alçak olduğu izlenimi yaratıyor. Ağırlık merkezi üzerinde resmi olmasa da kafa yorulmuş hissiyatı yarattığını belirtebilirim. Araç burun kısımdan artık Accord’da olduğu gibi daha sivri bir forma kavuşmuş durumda. Özellikle ön burunda yer alan siyah ızgaranın daha kısa bir formla birlikte ” V ” forma kavuşması, aracı daha agresif göstermiş durumda. Full led olduğu gözüken yeni nesil aydınlatma grubu yine aracın daha sportif gözükmesinde ciddi bir rol oynamış. Ön tamponda yer alan girintiler ve geniş petek formundaki hava giriş ızgaraları bütünlüğü tamamlarken, seveni olacağı kadar, sevmeyenleri de olacaktır. Araca profilden baktığımızda, yeni jantlar elbette dikkat çekiyor. Ayrıca aracın ön burnundan, arka stoplara kadar ilerleyen gölge oyunları da fazlasıyla yerinde. Nitekim bunun aslında görselden çok, aerodinamik ile bağlantılı olduğunu sanırım anlatmaya gerek yok.

Aracın arka yüzünde yer alan stop led detayları, dikkat çekmeyi başarıyor. Ancak aracın ön yüzündeki karakteristik farklı tasarım dilinin insan üzerinde yarattığı ” vay ” etkisini, arka yüzünde açıkçası ben hissedemedim. Araç 11. nesli ile evet oldukça şık olmuş, ancak arka yüzünde daha az vakit geçirilmiş hissiyatı uyandırdı bende.

Teknik detaylar anlamında henüz resmi bir bilgi paylaşılmadı. Keza aracın içerisi hakkında yine net bir şey söylemek henüz şu an için mümkün değil. Fakat motor cephesinde 10. nesilden bildiğimiz VTEC üniteler elbette yerini alacak olsa da, mild-hybrid seçeneğine açıkçası ben kesin gözüyle bakıyorum.  Teknik detay ve görüntüler ulaştığı takdirde, Yeni Honda Civic videosunu kanalda yerini elbette alıyor olacak. Drivetime Youtube kanalına abone olup, bildirimleri açmayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın