182 beygir sportif Yeni Honda HR-V Türkiye yollarında!

Geçtiğimiz sene gün yüzüne çıkan Yeni Honda HR-V, 249.000 TL fiyat etiketiyle 05 Haziran itibarıyla Türkiye yollarında!

2019 yılı içerisinde gün yüzüne çıkan araç, biraz gecikmelide olsa artık Türkiye yollarında. Aslında Honda‘nın diğer modellerinde de karşımıza gelen tanıtımdan 1 sene sonra Türkiye yolları macerası, Yeni Honda HR-V’de de karşımıza gelmiş durumda. Boyutlar anlamında araç aynı gibi olsa da, sportif görünümü ve güçlü ünitesi ile bu sefer şeytanın bacağını kıracak gibi gözüküyor.

Abisi CR-V’ye artık fazlasıyla benzeyen aracın bal peteği görünümlü ön ızgarayı tamamlayan siyah renkteki yan marşpiyeller, siyah jantlar, siyah yan aynalar, siyah çamurluk korumalıklar ve siyah arka tampon Honda HR-V’nin sportif ruhunu ortaya koyuyor. Bu parlak siyah detaylara ek olarak LED ön sis farları, 18’’ alaşımlı siyah jantlar, çift egzoz çıkışı ve arka spor tampon da yeni görünümdeki sportif ruhu sergileyen unsurlar arasında yer alıyor.

Honda HR-V’de bulunan Şehir içi Aktif Fren Sistemi özellikle şehir içindeki düşük hızlarda gerçekleşen kazaları önlemek için tasarlandı. Radar teknolojisi ile sürüş yönünde yolu tarayan sistem olası bir çarpışma riski oluşması halinde sürücüyü sesli ve işitsel olarak uyararak otonom olarak fren yapıyor. Honda’nın Gelişmiş Sürücü Destek Sistemi’nde (ADAS) ise aracın önüne ve arkasına bakan kameralar dışında radar sensörleri de kullanıyor. Altı hava yastığı ile donatılan Honda HR-V’nin platformu Honda’nın çarpma enerjisini daha eşit bir şekilde dağıtmak için birbirini bağlayan yapısal elemanlar ağını kullanan ACE™ (Gelişmiş Uyumluluk Mühendisliği) gövde yapısından yararlanıyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

1.5 VTEC 182 beygir 220nm tork güç üreten üniteyi 7 ileri CVT şanzıman eşlik etmekte. Platin Beyaz, Ralli Kırmızı ile Sport versiyona özel Platin Gri olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip Yeni Honda HR-V Türkiye yollarında kendisinden söz ettirmeye bu sefer başaracak gibi gözüküyor.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: