Lamborghini Sian Roadster 0-100 hızlanması nefes aldırmıyor!

Bugatti markasının tam karşısında yer alan Lamborghini Sian, Roadster gövdesi ve elbette performansı ile uykuları kaçırmaya aday!

En son Bugatti markasının 0-100 km/s süratlere 2.2 saniye civarında çıktığını görmüştük. Bu tip içten yanmalı ünitelere sahip araçların en büyük rakibi elbette çok uzakta olmuyor. En son Lamborghini Sian Roadster bunlara verilecek en net örnek olsa gerek. Zira araç sınırlı sayıda üretilecek ve tamamı satılmış durumda. Detaylara bakacak olursak; Sián Roadster’in saf ve karmaşadan uzak tasarımı, otomobilin optimize edilmiş aerodinamik verimliliğinin ve üstün teknolojik özelliklerinin açık bir ifadesi: Hava sırasıyla ön deflektörlerden, kaputtan, yandaki hava girişleriyle çıkışlarından ve son olarak arka spoylerden yönlendiriliyor. Bu esnada roadster’in tavansız tasarımı aerodinamik verimlilikten kesinlikle ödün vermiyor. Arkadaki aktif soğutma valflerinde Lamborghini’nin patentli ve benzersiz malzeme bilimi teknolojisi kullanılıyor. Bu valfleri, egzoz sisteminin ürettiği ısıya tepki veren akıllı malzeme bileşenleri çalıştırıyor. Söz konusu bileşenler, valflerin dönmesini ve hem şık hem de hafif bir soğutma çözümünün ortaya çıkmasını sağlıyor.

Otomobilin ekstrem ve kaslı arka kısmında Lamborghini’nin kendine özgü altıgen tasarımı ve Countach’ten esinlenilen altı adet altıgen stop lambası göze çarpıyor. Arka kanat, profilin içine entegre edilmiş durumda ve yalnızca sürüş esnasında performansı artırmak için açılıyor. Kaputunun altında yer alan V12 ünite Lamborghini meraklılarını şaşırtmazken, performans tarafında Sezar’ın hakkı Sezar’a teslim edilmiş gibi gözüküyor.

V12 ünite, 48V elektrik ünitesinin 34 beygirlik desteği ile tam 819 beygir güç üretiyor. Yenilikçi sistem aynı zamanda V12 motorla hibrit sistemin kombinasyonu sayesinde gelişmiş çekiş gücüyle düşük viteslerde anında ivmelenme sağlıyor. Sián Roadster 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyeden daha kısa bir sürede erişiyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: