Elektrikli Yeni BMW iX3 gün yüzüne çıktı! Ne zaman Türkiye’ye gelecek?

Elektrifikasyon teknolojisinin son örneği BMW iX3 ile gün yüzüne çıktı. Güncel X3’ü sizce özletir mi?

Alman otomobil üreticilerinin iyiden iyiye elektrifikasyon teknolojisine ağırlık vermesiyle, Tesla gibi öncü markaların uykuları iyiden iyiye kaçacak gibi gözüküyor. VW ID gibi modellerin gün yüzüne çıkması, Alman BMW otomobil üreticisinin i3, kısmende olsa i8 gibi modellerinden elde ettiği deneyim, markanın artık diğer modellerine de yansıyacak gibi gözüküyor. Bunun son örneği olan BMW X3’ün tamamıyla elektrik teknolojisine kavuşan modeli olan iX3 gün yüzüne çıkmış durumda!

Üretimi Çin’de olacak modelin detaylarına bakacak olursak; Hem dış hem de iç tasarımında kullanılan mavi renkli detaylar, Yeni BMW iX3’ün elektrikli sürüş keyfine vurgu yapıyor. Yüksek kaliteli malzemeler ve şık tasarlanmış yüzeyler premium bir iç ambiyans yaratırken, 40:20:40 oranında katlanabilen koltuklar sayesinde BMW X3 ile aynı ferahlıkta bir iç mekan sunuyor. Yeni BMW iX3’ün 510 litrelik bagaj hacmi, koltuklar katlandığında 1.560 litreye kadar çıkıyor.

Yeni BMW iX3’ün elektrik motoru, yapılan geliştirmeler sonucunda BMW’nin tamamen elektrikli mevcut modellerinden yüzde 30 daha fazla güç yoğunluğuna sahiptir. Yeni güç ünitesi, 290 bg maksimum güç ve 400 Nm maksimum tork üreterek BMW genlerine yakışır bir performans ortaya koyuyor. Bu yüksek güç çıkışı, Yeni BMW iX3’ü 6.8 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaştırabiliyor. 5. nesil eDrive teknolojisini kullanacak olan aracın menzili 459 kilometre WLTP değerleri olduğu belirtilirken, Türkiye cephesinde ise 2021 yılı ilk çeyreği itibarıyla Borusan yetkili satıcılarında görüyor olacağız.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: