Makyajlı BMW X1 casus kameralarında

BMW X1 compact SUV sınıfında hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşmış ve düşük hacimli motor seçeneği ile de ulaşılabilir SUV araçlar arasında yerini almıştı.

2009 senesinden günümüze hayatımızda olan BMW X1, Amerika ile yaşanan son krizler sonrasında eli oldukça güçsüzleşecek gibi görünüyor. Çünkü getirilen ek vergiler neticesinde, ki bu oranın tam %120 olması oldukça moralleri bozmuş durumda. X serisinin Amerika’da üretilmesinden dolayı, ek vergi direkt olarak X serisine vurmuş durumda. Bu elbette diğer marka ve modellere de yansımış durumda. Volvo S60 kasasının yenilenmesine rağmen, Amerika’da üretilmesinden dolayı, ek vergiden nasibini almış durumda. Ülkemizde fiyatlanamadığı içinde, vergiler eski haline dönmedikçe gelmesi zor gözüküyor. Bu haliyle gelirse, S90’dan daha pahalı olma ihtimali ne yazık ki yüksek.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

BMW X1 tarafına dönecek olursak, 2009 senesinde ilk çıktığında, 3 serisi alt yapısını kullanıyordu. Günümüzde ise, önden çeker yada xDrive 4 çeker versiyonlarına ulaşılabiliyor. Aracın casus kameralarına yansıyan görüntülerine baktığımızda, özellikle tampon ve aydınlatma grubu başta olmak üzere, ön yüzünde yer alan klasikleşmiş BMW böbreklerinde dokunuşlara gidildiğini görmekteyiz. Kabin içerisinden elde edilen görüntülerde ise, dokunuşların nispeten de olsa araç içerisinde yer verildiği gözüküyor gibi olsa da, multimedya ekranının yeni BMW araçlarında görmeye alışık olduğumuz büyük bir multimedya ekranı ile güncellenmiş durumda.

Ülkemizde SUV/Cross araçlar bu denli ilgi görürken, BMW X1 bu ilgiyi üzerinde toplamaya edebilir mi? bilinmez. Ancak uygulanan ek vergilerin süreklilik kazanması durumda, iyileştirmelere gidilmemesi durumunda, bir çok otomobil marka ve modelinin, BMW X serisi ile aynı kaderi paylaşması hayal olmayacaktır ne yazı ki.

Bir Cevap Yazın