Yeni BMW 4 Serisi Gran Coupe Türkiye yolları için geri sayıma başladı!

Yenilenen BMW 4 Serisi 1.6 litrelik 170 beygir güç üreten ünitesiyle, Kasım 2020 itibarıyla Türkiye yollarına çıkmaya hazır!

Resmi olarak gün yüzüne çıkan Yeni BMW 4 Serisi, öncesinde sızdırılan görüntülerinde de anlaşıldığı üzere radikal değişikliklerle meraklılarının dikkatini çekmeye başarmaya devam edecek gibi gözüküyor. Nitekim tasarım anlamında aracın ön böbrek tasarımı, araca hangi açıdan bakarsanız bakın, dikiz aynasında da görseniz farklı bir BMW’nin sizi karşıladığını net bir şekilde söylemek mümkün.
Karakteristik detayların aracın arka yüzünde de açık ve net devam ettiğini de atlamamak gerekiyor. Açıkçası aracın arka yüzü oldukça iyi. Ön yüzü içinse biraz daha alışmamız gerekiyor gibi.

Ağırlık merkezinin 21 milimetre daha alçağa çekilmesiyle, arka aks izi Yeni BMW 3 Serisi Sedan’dan 23 milimetre daha geniş olarak tasarlanan Yeni BMW 4 Serisi Coupé, hafifletilen gövde ve şasi yapısıyla 50:50 ağırlık dengesi elde ederken, aynı zamanda eşsiz aerodinamisiyle birlikte kullanıcılarına benzersiz bir sürüş deneyimi sunuyor.

Sportif sürüş keyfine odaklanan iç tasarımıyla Yeni BMW 4 Serisi Coupé, sürücü odaklı kokpitiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 10.25 inç’lik bilgi-eğlence ekranının yanında, tamamen dijital 12.3 inçlik gösterge paneli de modelde kullanılan en son teknolojilere ışık tutuyor. Sportif görünümünü M Sport tasarım seçeneğiyle en üst seviyeye çıkaracak Yeni BMW 4 Serisi Coupé’de, M Sport’a özgü tasarımlı Deri Direksiyon ve M Sport Koltuklar göz alıcı bir iç tasarım yaratacak. Opsiyonel olarak sunulan yeni nesil BMW Head-Up Display yüzde 70 daha geniş projeksiyon yüzeyi sunarken, dijital gösterge kümesindeki çevrenin yenilikçi 3D görselleştirmesi, sürücüler için otomobilin ve çevresinin yanı sıra aktifleştirilmiş yardım sistemlerinin sunduğu işlevleri de daha rahat takip edilebilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca, Yeni BMW 4 Serisi Coupé’de, önceki modele göre önemli ölçüde geliştirilen sürücü destek sistemlerine eklenen otomatik fren yapma özelliğine sahip ve direksiyonu da yönlendirebilen Şerit Terk Uyarısı da standart olarak sunulan özellikler arasında.

Türkiye tarafında Kasım 2020 itibarıyla yollarda olması planlanan Yeni BMW 4 Serisi’nin resmi fiyatı henüz açıklanmış değil. Ancak güncel 4 serisinin rakamlarına bakacak olursak, ele dokunur opsiyonları olan bir 4 serisinin 600 bin TL fiyat bandını fazlasıyla gözden çıkarmak gerekecektir.

Bir Cevap Yazın