Makyajlı Mini Countryman Türkiye yollarına çıkmaya hazır!

Mini Countryman makyaj operasyonu ile artık daha da şehir otomobili olduğunu söylemek mümkün mü? Ağustos 2020 itibarıyla Türkiye yollarında!

İlk olarak 2016-2017 gibi gün yüzüne çıkan Mini Countryman, makyajlanarak yüzünü nispeten de olsa güncelledi. Mercek formundaki aydınlatma grubu, tampon detayları, hava girişleri ve son olarak tampon üzerinde yer alan sis aydınlatmaları dikkat çeken detaylardan. 5 kişilik yapısıyla, kompak araç sevenlerin ancak aynı zamanda metropollerde az da olsa heyecan arayanlar için biçilmiş kaftan olmaya fazlasıyla aday.

Boyutlar anlamında detay sunulmasa da, göründüğü kadarıyla önceki Countryman ile boyutlar anlamında ayrıştığını söylemek güç. Nitekim yükleme kapasitesi tarafında 450 litre olan aracın, 40:20:40 arka yolcu koltuk formları neticesinde bu değer 1390 litre olarak karşımıza gelmekte. Kabin içerisine döndüğümüzde ise, opsiyonel olarak sunulan ( teşekkürler :p ) elektrikli ayarlanabilir koltukları, sürücü tarafında bir hafıza fonksiyonu da dahil olmak üzere tercih edilebiliyor. Ayrıca opsiyonel olarak 5 inçlik bir dijital kokpit ekranıyla sunulan Yeni MINI Countryman, dairesel tasarıma sahip dokunmatik 8.8 inçlik multimedya ekranıyla kabinin kalbini belirliyor.

Kaputunun altına göz attığımızda, 116 HP güç üreten 1.5 litrelik dizel motora sahip MINI Countryman One D veya 136 HP güç üreten 1.5 litrelik benzinli motora sahip MINI Countryman Cooper model seçenekleriyle tercih edilebilirken, benzinli motor seçeneğinde daha fazla macera isteyenler için ALL4, 4-çeker sistemi de otomobil tutkunlarının beğenisine sunulacak.

Bir Cevap Yazın