Mercedes-Benz E-Serisi Cabriolet makyaj operasyonu geçirdi!

Mercedes-Benz E-Serisi Coupe ve Cabriolet makyajlandı. Mild-Hybrid kombinasyonu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarır mı?

Güncel Mercedes-Benz E-Serisi Coupe ve Cabriolet fiyatlarına bakacak olursak, makyaj ile birlikte milyonları konuşmak artık hayal olmayacaktır. Yenilenen teknolojisi ve tasarım detayları ile küresel pazarda dikkatleri üzerinde toplamayı elbette başaracak olsa da, Türkiye tarafında işler biraz daha tahmin edildiğinden zor olabilir.

Hikaye kısmını ( gerçek hikaye ) bırakıp araca dönecek olursak, Mercedes’in CLA ile başladığı değişim yüzü artık E serisine kadar gelmiş durumda. Elmas kesim daha belirgin ön ızgara, yeni bir forma kavuşan Mercedes’in karakteristik led aydınlatmaları, araca hangi açıdan bakarsanız bakın güzel gösteren detaylardan.

Kabin içerisinde ise makyajla birlikte gelen direksiyon simidi premium hissiyatını fazlasıyla tamamladığını görüyoruz. MBUX 10.25 inç ekrana kavuşan multimedya ekranını sanırım baştan baştan anlatmaya gerek yok gibi. Ancak arzu edilirse 12,3 inç multimedya ekranı ve sürücü yol bilgisayarı ekranı kombinasyonu ile A serisinde de hatırlayacağınız yekpare görüntü elde edilebiliyor. Artık birer standart haline gelmiş ARTICO deri koltuklar ise, ödediğiniz paranın tamamıyla kalite karşılığı ile gelirken, bunu elbette Türkiye’de ödenen fiyatla mukayese etmemekte fayda olduğunu belirtmiş olalım.

Kaputunun altına gelecek olursak, C serisinden hatırlayacağınız mild-hybrid kombinasyonu, makyajlı E serisinde de karşımıza geliyor. Yine aynı 16kW ünite ile gelen araç 250nm. tork üreterek aracın yakıt tüketiminde destek olurken, turbo gecikmesi gibi istenmeyen durumlarda içten yanmalı üniteyi besleyerek, kısa sürelide olsa araca ivme kazandırıyor. 4 silindire sahip kalibre edilmiş OM654 ve 6 silindire sahip OM 656 dizel üniteye sahip olan aracın 260bg gücü ile beklentileri karşılıyor olacaktır. Ancak tabi bu esnada üst vergi diliminde kaldığını da unutmamak gerekiyor. Türkiye yollarında bir elin parmak sayısı ile gösterilen modelin, makyajla birlikte bu sayının daha da düşüp düşmeyeceğini zamanla görüyor olacağız.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın