Yeni Mercedes GLA için geri sayım başladı!

Giriş sınıfı kompakt SUV sınıfında ülkemizde ciddi bir kitleye hitap eden Mercedes GLA yenilenen yüzüyle gün yüzüne çıkmak için geri sayıma başlamış durumda!

Boyutlar anlamında ilk bakışta ciddi bir farklılık göze çarpmazken, kağıt üstünde ise durum hiç öyle gözükmüyor. 10 cm yüksekliği artan araç artık 1611mm değerlerine ulaşmış durumda. Tasarım anlamında markanın yenilenen diğer modellerine ayak uyduran Mercedes yeni GLA, CLS ile birlikte hayatımıza giren ve A serisiyle devam eden yeni aydınlatma grubuna kavuşmuş durumda. Yenilenen CLA’da da karşımıza gelen çift renk jant tasarımı, yenilenen GLA ile birlikte karşımıza gelmiş durumda.

Kabin içerisinin fazlasıyla tanıdık olduğu aracın MBUX sistemini en baştan elbette anlatmaya gerek yok. Yekpare formdaki dijital ekranlar aracın ön konsolunu domine ederken, ambiyans aydınlatmaları ile aracın premium hissiyatı fazlasıyla artmış gibi gözüküyor.

Aracın kaputunun altında yer alan üniteler konusunda, Türkiye pazarına ne geleceği elbette henüz net değil. Ancak GLA200 ile ilgili verilen detaylara bakacak olursak, 1.33 litrelik benzinli 163 beygir 250Nm. tork güç üreten üniteye yer veriliyor olacak. Dizel tarafında ise resmi bir açıklama yer almıyor olsa da, 1.5 dizel ünitenin yer almasına kesin gözle bakılıyor. 2020 yılında Avrupa pazarında yollara çıkmaya hazır olacak aracın fiyatının 250.000 TL bandında olması elbette hayal olmayacaktır.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın