Yenilenen Jaguar F-Type fazlasıyla iddialı!

Yenilenen Jaguar F-Type 2013 yılından günümüze kendini fazlasıyla geliştirmiş gibi gözüküyor!

Tasarım olarak Jaguar F-Type selefine gönderiyor fark yok hissiyatı uyandırıyor olsa da, dikkatli bakıldığında, led aydınlatma grubunun daha sportif bir forma büründüğü, öz ızgaranın buna bağlı olarak formunun değişmiş olması, aracı fazlasıyla sportif gösteren yenilikçi detayların başında gelmiş. Boyutsal anlamda net bir bilgi iletilmemiş olunsa da, gözle görülür bir farktan ziyade, kağıt üzerinde bu değişiklerin kalacağı açık ve net.

Değişim kabin içerisinde de devam ederken, ilk bakışta sürücü ekranın tamamen dijital bir forma dönmesi fazlasıyla yakışmış. Diğer Jaguar modellerinde görmeye alışık olduğumuz direksiyon simidi, bu araçta da karşımıza gelmiş durumda. Aracın orta konsolunda konumlandırılan 12.3 inç boyutlarındaki multimedya ekranı için çok fazla söylenecek bir söz yok gibi. Kabin için ambiyans aydınlatması ile desteklenen atmosfer, premium spor otomobil kelimelerini tamamlar nitelikte.

Kaputunun altında yer alan canavarlar hakkında konuşacak olursak, 2.0 litre 4 silindire sahip dizel ünite 300 beygir güç üretirken, 0-100 km/s hızlanmasını tam 5.4 saniyede tamamlandığını belirtmiş olalım. 5.0 litrelik bir diğer seçenek ise, 450 beygir güç üretirken 0-100 km/s hızlanmasını 4.4 saniyede tamamlayarak, 2.0 litrelik üniteye göre 1 saniye avantaj sağlıyor. 1 saniye kulağa ufak bir değer gelse de, yeri geldiğinde ( pist gibi ) ciddi değer olduğunu hatırlatmakta fayda var. 2020 yılında yollarda olması beklenen aracın ülkemiz fiyatı elbette üzmeye devam edecektir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın