Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi NO:27’de 15 Haziran’a kadar açık olacak Jaguar Pop-Up Showroom’unu ziyaret etmemek düşünülemezdi.

 

Yer yüzünde sadece 250 adet bulunan V8 motora sahip 575 HP’lik Project7 Jaguar yarış otomobili başta olmak üzere, SUV Pazarına hızlı ve agresif giriş yapan Jaguar F-Pace’i yerinde inceledik.  İnanılmaz fotoğraflar yakaladığımız bu iki İngiliz asaletinden, Project7’ye hep birlikte göz atalım.

Jaguar Project7

 

Project 7 için çok fazla söylenecek söz yok. Showroom’un derinleşen, açık renklerin kullanıldığı temanın tam ortasında showroom girişinde sizi Project 7 karşılıyor.

 

Bulunduğumuz süre boyunca bize inanılmaz destek sağlayan Borusan Oto Jaguar Ürün Danışmanı Sayın Halil Dönmez, Project7 için öncelikle aracın isminin 24 Hours of Le Mans yarışlarında yedi defa birinciliği olması nedeniyle, bu isim verilerek 250 adet üretime çıktığını belirtmiştir. Le Mans pisti Fransa’da yer almakta olup, yaklaşık uzunluğu 13 KM’dir ve araçlar burada dayanıklılık gibi bir çok teste tabi tutulmaktadır.

 

Jaguar Project75.0 Litrelik V8 motora sahip bu araç, Quickshift-8 ileri şanzıman ile 575 HP bir güç üretirken, 680NM ile bir nevi 0-100 Km’yi sadece 3.9 gibi bir sürede aşıyor. Bu detay,araçta bulunanların bu esnada nefesini tutmasını fazlasıyla sağlıyor demek pekte yanlış olmayacaktır. Tamamıyla Land Rover takımının el yordamıyla oluşturdukları Project7, %100 Alüminyum / Karbon Fiber gövde ile karşımıza çıkan bu İngiliz canavarı tamıtamına 1585 KG olup S-Convertible’dan 80 KG daha hafiftir.

 

 

Jaguar Project7

Bu aracı pek tabi soğutmakta, aracın yanlarında ve kapot üzerinde yer alan hava girişlerinden sağlanmakta olup, yan ayna kapaklarına kadar karbon fiberden üretilmiştir.Aracın hafif olması üzerindeki en büyük etkilerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

 

Peki o zaman bu aracı ne durdurabilir ?

 

Jaguar Project7Araç (Arka lastik 295/30 Zero 20) – ( Ön lastik 255/35 Zero 20 ) Pirelli lastik üzerine Karbon Seramik balatalar,  önde 398mm arkada ise 380 mm’lik bulunan disklere tutunarak aracın güvenle durmasında büyük rol oynadığı su götürmez bir gerçek.


 

 

Aracın iç döşemesine baktığımızda, bir yarış aracından çok fazlasının bizleri beklediğini görüyoruz. Gerek etli direksiyonu,gerek iç döşemede ki deri dokunuşları, Project7.aracın bir hız otomobilinden fazlası olduğunu size net bir şekilde yansıtıyor.

 

 

Aracında üzerinde görmüş olduğunuz beyaz oval alan, yarış otomobili olduğu için sahibinin arzu ederse Jaguar tarafından kullanıcının talebine göre, istedikleri rakamı yazabileceklerini belirtmektedirler. Gönüllerimizin forveti olarak 10 numara yazdırmayı kim ister bu araca bilemiyoruz ancak gönüllerimizin ” Dream Car ” gerçeğini çok değiştirmeyeceği tartışmasız bir gerçek.

 

project 7

 

Sizde Project7’yi yakından görmek istiyorsanız mutlaka, Nişantaşı Abdi İpekci caddesi üzerinde 15 Haziran’a kadar açık olacak Pop-Up Showroom’unu mutlaka ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Sizler için çekmiş olduğum resimler ise ;

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: