Citroen C3 ‘ün tasarımına bakıldığında, otomobiller hakkında hiçbir fikri olmayan bir kimsenin dahi, yorum yapabileceği o kadar çok net detay var ki…

citroen c3 drivetime main

Yan aynaların konumundan aracın roof bölümüne kadar, A ve B sütunları da dahil olmak üzere, yan koruma panellerine kadar bir çok çarpıcı detaylar
bulunmakta. Airbump, abisi Cactus’te zaten alışık olduğumuz ve görünen o ki, ileride artık çokça göreceğimiz bir gerçek olan bu Airbumplar, çarpma ve sürtmelere karşı araca ciddi anlamda kalkan görevi sağlıyor.

 

citroen c3 drivetime citroen c33 Drivetime citroen c32 Drivetime

Kimisi için görsel olarak evet hitap etmeyecektir. Ancak İstanbul gibi büyük Metropollerde hayat kurtaracağı bir gerçek. Sıra dışı bu tasarımda detaylardan ziyade çok sayıda renk seçenekleriyle de karşımıza çıkan Citroen C3 , 9 ayrı gövde rengi ile gün yüzüne çıkmak için gün sayıyor. Renk örneklerinden bazılarına göz attığımda, ciddi anlamda bir renk cümbüşü var doğru. Ancak gövde de tek renk kullanılıyor olması ve tasarımda kullanılan detayların kararında kullanılmış olması nedeniyle, sırf sadece renk tonu ve tasarım uyumu için Citroen mühendislerinin ayrıca bir çalışma yaptığını söylemek mümkün.

Kabinin içinde ise, Android Auto ve Apple Car Play destekli 7 inch büyüklüğünde bir multimedya ekranı bizi karşılarken, aslında dikkati çeken bir diğer unsur; kabinin içinde enine saran deri olduğunu düşündüğüm kaplama.  Kesinlikle müthiş uyum sağladığını söyleyebilirim.

citroen-c3-27

Citroen C3 Int

Citroen C3 kabininin içindeki çizgileriyle bir Premium algısını taşırken, son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan alttan kesik spor direksiyon, Citroen C3’te de karşımıza çıkıyor. Sürüş dinamiklerini ve sürücüsüne yaşatacağı hissiyatı şimdiden merak ettirir nitelikte.

citroen c3 side drivetimeAsıl en önemli yeniliğe sıra geldi. ConnectedCAM sistemi ile aracın dikiz aynasına entegre bir kamera ile, yoldaki yaşanılan iyi kötü herşeyin kaydedilmesini ve hatta fotoğraf çekilmesini amaçlıyor. Dikkat ederseniz araç kamerası olarak direkt lanse etmiyorum. Çünkü Citroen ConnectedCAM için, yaşanılan gezilen yerlerdeki hiçbir anımızı kaçırmamamız için geliştirmiş olduğunu belirtiyor. Bir güvenlik opsiyonu olarak Citroen’de lanse etmiyor o nedenle.

EAT6 otomatik şanzımanla birlikte manual olarakta görücüye çıkacak 1 Ton ağırlığındaki  Citroen C3 kaputunun altında, üç silindirli benzin ve dizel motor seçenekleri yer alacak. Net olmamakla birlikte en güçlü motor 110 HP güç üretecek olup, benzinli ve dizel motorda da her iki seçenek geçerli olacaktır.

Bana soracak olursanız, bu aracın yollarda dikkat çekici bir araç olmaması için bir sebep göremiyorum. Renk ve tasarımıyla gelecekte çokça citroen C3 rear main drivetimekendinden söz ettireceği çok açık olan Citroen C3, Kasım 2016 Paris Auto Show lansmanıyla birlikte, muhtemelen 2017 ilk çeyrekte görücüye çıkacaktır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: