Alman’lardan gün geçmiyor bir haber gelmesin. Kılıçların çekileceğini önceki yazımda belirtmiştim. Alman vazgeçilmezlerinden Audi, uzun bir aradan sonra eskitmiş olduğu A3 ‘ü AudiA3makyajlayarak, son kullanıcılara süprizleriyle beraber görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Motor bazında 1.0 Litrelik TFSI motorla anında dikkatleri üzerine çeken bu araç, S-tronic şanzıman üzerine 1.0 ve 1.6 TFSI benzinli  / 1.6 ( manual ) ve 2.0 Litrelik Turbo Dizel motorlarıyla , Audi almak isteyenlere ihtiyaçları doğrultusunda bolca seçenek sunuyor.

 

Audi A3 , üç kapı – bir diğer adıyla sportback versiyonu dahil olmak üzere, sedan ve cabriolet versiyonlarının makyajlı versiyonlarıyla piyasaya çıkmak için gün sayıyor. Diğer bir taraftan S3 ise, teknolojik bir takım yenilikler ile ayrıca bizlere sürpriz yapacağa benziyor.

 

Güvenlik donanımlarıyla ünlü markalarda karşımıza çıkan, yaya koruma, şerit takip, (ACC ) Adaptive Cruise Control gibi sistemler bulunurken, Audi buna ( Stop & Go ) olarak tanımlandırıyor. Benim en çok dikkatimi çeken ise, Audi’ni Emergency Assist ( Acil durum yardımcısı ) olarak belirttiği güvenlik opsiyonunda. Sistem direksiyonda sürüş esnasında belirli bir süre etkileşim hissetmediği takdirde, sürücüyü uyarak güvenli şekilde aracın durmasını sağlıyor. Önümüzdeki günlerde Otomobil üreticilerin, ek güvenlik önlemleleri konusunda da kıyasıya bir rekabet ortamının oluşacağı gayet açık gözükmekte.

 

Araca dışarıdan incelediğimizde Audi A3, görsel anlamda abilerinde görmeye alışık olduğumuz ince led farlar ile ilk bakışta dikkat çekse de, yanal hatlar benim şahsi fikrim olarak ; Hemen yan audikomşuları olan A ve 1 serisini çağrıştırdığını belirtmekte fayda var.

Xenon farların ilk kez standart pakette sunulacağı ve ek opsiyon olarak Matrix led farlarında son kullanıcıya sunulacağı gelen bilgiler arasında. Arka tampon bel altı detayları ve ufak oynamalar yapılmış egzoz tasarımı, araca çok farklı bir hava kattığıda ayrı bir gerçek.

 

2016-audi-a3-rear

Son olarak önümüzdeki günlerde A3 modelinin Sportback g-tron ve e-tron modelleri duyurulacağı , gelen diğer bilgiler arasında. G-Tron ; Gaz ile çalışacak ve 110 hp bir gücü 1.4 TFSI motor ile sağlayacak. E- tron ise ; Hybrid temelleri üzerine kurulmuş 150 HP gücü 1.4 TFSI motor ile sağlayan A3 modellerini oluşturacak.

Bir Cevap Yazın