BMW i4 elektrik konusunda rakiplerine meydan okumaya hazır!

2021 yılı itibarıyla tanıtılması planlanan BMW’nin yeni nesil elektrikli otomobilleri, şimdiden konsept haliyle gün yüzüne çıkmaya başlamış durumda!

Malum virüs nedeniyle Cenevre Otomobil Fuarı’nın iptal olması, tüm otomobil üreticilerini etkilemiş durumda. Bir çok yeni ve konsept araçlarını gün yüzüne çıkarmaya hazırlanırken, tüm planların bozulması elbette otomobil severler tarafında da moralleri bozmuş durumda.

Peki kötü haberleri bir kenara bırakıp aracın detaylarına bakacak olursak, Beşinci nesil BMW eDrive teknolojisi, 2020 yılında üretime girecek olan BMW iX3, BMW iNEXT ve BMW i4 gibi tamamen elektrikli BMW modellerinde yer alacak. Beşinci nesil BMW eDrive teknolojisinde kullanılan elektrik motoru, güç elektroniği, şarj ünitesi ve yüksek voltajlı akü, BMW’nin elektrik sistemleri alanında önemli bir adım daha atmasını sağlıyor. BMW i4 için geliştirilen elektrik motoru, toplamda 530 bg’ye kadar maksimum güç üretebiliyor.

Beşinci nesil BMW eDrive, en yeni pil hücresi teknolojisine sahip, yeni tasarlanmış yüksek voltajlı bir pil ile geliyor. BMW i4 için geliştirilen akü versiyonu, son derece ince yapısı ve optimize edilmiş enerji yoğunluğu ile dikkat çekiyor. Yaklaşık 550 kg ağırlığında ve WLTP normlarına göre 600 km’ye kadar bir menzil sunuyor. BMW Group, Yeni BMW i4’ün seri üretimini 2021’de Münih’teki ana tesisinde gerçekleştirmek için Plant Munich’e yaklaşık 200 milyon Euro’luk yatırım yapıyor. Bu durum ayrıca, gelecekte içten yanmalı motorlu, plug-in hibrit ve tamamen elektrikli BMW modellerinin de aynı montaj hattında üretileceği anlamına geliyor.

2021 yılı özellikle tüm markalar için çekişmeli geçecekken, gelecek yıl için 600 kilometre menzil sunan BMW’nin, günümüzde 600 kilometreyi çoktan yakalayan Tesla karşısında şansı ne olacak diye soracak olursanız? Yanıt için 1 sene daha beklememiz gerekecektir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın