BMW markasının performans modellerini geliştiren ve üreten Alpina, Bmw XB7 ile ilk kez Amerika pazarına giriş yaptı!

Yüksek performanslı modellerini üreten ve geliştiren Alman Alpina, BMW XB7 ile ilk kez Amerika pazarına giriş yapmış oldu. Tasarım itibarıyla daha da genişlemeye devam eden böbrekler, Alpina ile de karşımıza gelmiş durumda. Bolca krom parçalara yer verilen araç, sizlerinde göreceği üzere oldukça heybetli. 21 inç jantları, tasarım bütünlüğünü oluştururken, araçta havalı süspansiyonların standart gelmesi neticesinde, araç yüksekliğini kendiliğinden optimize edebiliyor.

Buna göre 160 km/s süratlere kadar 20mm alçalan gövde, sağ ayağınıza daha da gaza dokundurmak istediğinizde 20mm daha da alçalarak, asfaltın sıcaklığını hissetmenize olanak sağlıyor. Kaputunun altında ise 4.4 litrelik V8 ünite yer verilirken, sadece bu detay neticesinde bile aslında Türkiye’ye hiç bir zaman gelmeyeceğini ön görmemiz mümkün olabiliyor. 612 bg güç üreten bu hayvan içinse 100 km/s sürate çıkmak sadece 4 saniye ve bunu 8 ileri otomatik şanzıman aracılığıyla elbette 4 tekere aktararak gerçekleştiriyor.

Kabin içerisinde yer verilen Alpina logoları, standart bir Bmw X7’de olmadığınızı net bir şekilde hatırlatıyor. 12,3 inç boyutlarındaki multimedya ekranı başta olmak üzere, içerisinin fazlasıyla oyuncaklı olduğunu sizlerde görüntülerden net bir şekilde görmüşsünüzdür. 6 koltuk ve 7 koltuk seçeneğiyle görücüye çıkacak aracın ABD pazarı için 140.000$ dolaylarında olması beklenirken, birim fiyatı olarak Türkiye ile karşılaştıracak olursak, aynı birime VW Polo alamayacağınızı da ayrıca not düşmekte fayda var.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: