Volvo otomobiller 180 km/s süratin üzerine çıkamayacak! Peki neden?

Volvo markasının 2020 vizyonu ile birlikte ciddi yaralanma ve ölümlü kazaların önüne geçebilmek adına, her yeni üretilen Volvo modeline 180 km/s hız sınırlandırması getiriliyor olacak!

Ciddi bir yaralanma ya da ölümlü kazaların önüne geçebilmek adına, satış grafiğine olumsuz yansıması kaçınılmaz olan 180 km/s hız sınırlandırması yeni üretilen Volvo modellerde yerini alıyor olacak. Radikal gibi görünen bu kararı marka Volvo S90 lansmanı ile birlikte aslında sinyallerini vermeye başlamıştı. 2020 yılı itibarıyla üretilecek her yeni Volvo modelinde ölümlü ya da ciddi yaralanmalı kazaların olmaması için adımlar attığını belirten marka, 180 km/s hız sınırlandırılması ile pazar payı kaybetme pahasına önce insan diyerek tüm kamuoyununa sunmuş oldu.

Hız sınırının yanı sıra, ayrıca her Volvo otomobilde bir Care Key yer alacak. Car Key, Volvo sürücülerinin otomobillerini diğer aile üyelerine veya daha genç ve deneyimsiz sürücülere ödünç vermeden önce hız sınırı koyma gibi çeşitli sınırlamalara imkan sağlıyor. 180 km/s hız sınırlaması ve Care Key uygulaması birlikte, hızın tehlikeli olduğuna dair güçlü bir mesaj veriyor ve Volvo Cars’ın dünya çapında güvenlik lideri konumunu güçlendiriyor. Her iki özellik, otomobil üreticilerinin iyi sürücü davranışlarını destekleyerek, trafikte sıfır hayat kaybına ulaşmak için nasıl aktif sorumluluk alınabileceğini gösteriyor.

 

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: