Porsche 911 Turbo S artık çok daha hızlı!

Porsche 911 S Turbo S geliştirilen ünitesi sayesinde artık çok daha performanslı.

Öncelikle boyutlar konusunda araca bakacak olursak, gelişmiş sürüş dinamikleri ile paralel olarak önemli ölçüde artırılmış: gövde, bir önceki nesle göre 45 mm daha geniş 1.840 mm’lik ön aksla, bir önceki nesle göre 20 mm artırılmış, 1.900 mm’lik arka aksın üzerinde bulunuyor. Yine bir önceki nesle göre, ön aksta 42 mm, arka aksta 10 mm daha fazla genişlik ve karma boyutlu jantlar, yeni modelin daha aerodinamik olmasına, çevikliğine ve sportifliğine katkıda bulunmuş.

Bu yeni nesil otomobilin performansındaki artış, özellikle sıfırdan 200 km/saate hızlanmada kendini gösteriyor: 8,9 saniye. Yeni 911 Turbo S, önceki versiyondan bir saniye daha hızlı. Geliştirilmiş Porsche Traction Management (Porsche Çekiş Yönetimi – PTM) dört tekerlekten çekiş sayesinde, ara şanzıman çok daha fazla tork dağıtımı yapabiliyor ve tork ön tekerleklere 500 Nm’ye kadar aktarılabiliyor. Yeni nesil standart PASM şasisi çok daha sportif bir görünüme sahip. Daha hızlı ve daha hassas bir şekilde kontrol edilen amortisörler; sürüş dengesi ile ilgili olarak devrilme stabilitesi, yol tutuşu, direksiyon davranışı ve viraj alma hızları bakımından önemli avantajlar sağlıyor.

Daha geniş hava girişlerine sahip yeni ön taraf; çift ön far modülü karakteristik bir Turbo görünümü kazandırıyor ve koyu çıtalı standart LED matrix farlar bu görünümü tamamlıyor. Yeniden tasarlanan, hava basıncına bağlı olarak uzatılabilen ön spoyler ve daha büyük arka kanat; yüzde 15 daha fazla bastırma kuvveti sağlıyor. Entegre hava girişlerine sahip adaleli arka kanat bölümleri 911 Turbo S’nin şık gövdesini ön plana çıkarıyor. Arka tarafın yeni görünümü, Turbo’ya özgü parlak siyah dikdörtgen egzoz borusu ile tamamlanıyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: