Yeni Ford Puma Türkiye yollarında! Ne kadar?

Yeni Ford Puma Türkiye yollarında! Peki yükselen Crossover/SUV pazarında, fiyat etiketiyle ile birlikte Türkiye pazarına ne kadar hazır dersiniz?

Yerden yüksek araçların bu denli revaçta olduğu günümüzde, Ford Puma gibi modellerin yerleri elbette yadsınamaz. Diğer bir taraftan ülkenin alım gücünü, modellerin fiyat etiketleriyle karşılaştırdığınız zaman, ödediğiniz para ve o paranın karşılığında neler aldığınız bu noktada ciddi önem kazanıyor. Ford Puma tarafında ise tasarıma bakacak olursak elbette yabancı değil. Daha yuvarlak hatlar, hatta biraz MACAN esintisi ile, araç boyutlarının etkisiyle heybetini ortaya koyuyor zaten.

Yeni Ford Puma’da alçak ve eğimli tavan çizgisi, önden arkaya doğru yükselen ve arkaya doğru iyice genişleyen omuz çizgisi dinamik ve güçlü bir görünümü beraberinde getiriyor. Yatay formlu iki parça stop lambası tasarımı, sadece daha geniş bir arka görünüm sunmakla kalmıyor aynı zamanda bagaj erişimi ve kullanımını kolaylaştırıyor. Yeni Puma, iç tasarımında ise ergonomi, inovatif yaklaşım ve konfor ile dikkat çekiyor. Donanıma bağlı olarak sunulan sökülebilir ve yıkanabilir ön ve arka koltuk kılıfları kabin içini ilk günkü gibi temiz tutmaya yardımcı oluyor. Ön koltuklarda daha fazla konfor için bel desteği sunulurken, artan aks mesafesi, araç yüksekliği ve ince sırtlıklı ön koltuk tasarımı Yeni Puma içindeki yaşam alanının da artmasına olanak tanıyor. Bu boyutsal büyümeye ek olarak Açılabilir Panoramik Cam Tavan tasarım ile ferah bir iç ortam elde edilmesi sağlanıyor.  Yan gövde boyunca uzanan pürüzsüz ve akıcı hatlar alt gövdede ön ve arka lastikler arasındaki iç bükey oluşumla daha dinamik ve canlı bir görünüm kazanıyor. Dinamik ve sportif duruş, ön ızgara tasarımı, ST-Line body kiti, 18’’ inç alaşım jantlar ve LED sis farları gibi şık detaylar ile tamamlanırken, yukarıda konumlandırılan sıra dışı LED farlarla birlikte özgün bir görünüm ortaya çıkıyor.

Yükleme kapasitesi tarafında 456 litrelik iddialı bir hacim sunan Ford Puma, kabin içerisinde yer alan detaylarla da şaşırtmaya devam ediyor. Ford Kuga ile ilk kez kullanılan 12,3 inç boyutlarındaki multimedya ekranı yüzleri güldürecek gibi gözüküyor. Kaputunun altında ise 125 PS gücündeki 1.0-litre EcoBoost benzinli motor WLTP normuna göre 138 gr/km CO2 emisyon ve 6,1 lt/100 km yakıt tüketimi (NEDC normuna göre 110 gr/km ve 4,95 lt/100 km) değerlerine imza atıyor. Bu motor ayrıca yedi kademeli çift kavramalı otomatik şanzımanla da kombine edilebiliyor. Hem 1.0-litre EcoBoost hem de EcoBoost Hibrit motorlarda endüstride bir ilk olan Ford’un üç silindirli motorda silindir kapatma özelliği bulunuyor. Bu özellik güç gereksiniminin olmadığı durumlarda üç silindirden birini sadece 14 milisaniyede kapatıyor veya tekrar devreye sokabiliyor.

Türkiye tarafına gelecek olursak iddialı bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkan Yeni Ford Puma, 192.500 TL’den başlayan fiyat etiketiyle ( Temmuz 2020 ) satın alınabiliyor olacak.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın