Yeni Mercedes-Benz GLB Türkiye yollarına çıkmaya hazır!

7 kişilik oturma kapasitesi ve iddialı fiyat politikasıyla Yeni Mercedes GLB artık Türkiye yollarına çıkmaya hazır! Peki ya Türkiye?

Geçtiğimiz sene gün yüzüne çıkan ve ilk olarak Çin pazarı için üretilen, sonrasında Avrupa pazarına açılan Mercedes GLB, bugün gerçekleşen dijital lansman neticesinde artık Türkiye yollarında da yerini almaya hazır.

7 Koltuk oturma kapasitesi neticesinde sadece 70 litre kaybeden yükleme hacmi..

En dikkat çeken ise 570 litre olan yükleme kapasitesi, 3. sıra koltuklar açılması neticesinde sadece 70 litre yükleme kapasitesini feda ederek, 500 litre hacim ile günü fersah fersah kurtarmaya yetiyor olacak! Ayrıca arka 2 sıra yolcu koltukları tamamen yatırıldığında ise 1805 litrelik yükleme kapasitesiyle de oldukça iyi değerler sunuyor Bu 1.3 litrelik ünitesinden dolayı fiyatı nispeten düşürmesi neticesinde, bir çok Fransız üreticinin dahi korkulu rüyası olmaya aday gibi gözüküyor.

Boyutlar anlamında, uzunluğu 4.634 mm, genişliği 1.834 mm ve yüksekliği 1.658 mm (tavan rayları ile 1.701 mm) olan yeni Mercedes-Benz GLB, 2.829 mm ile diğer kompakt Mercedes-Benz modellerinden tam 10 cm daha fazla aks mesafesine sahip. Ön koltuklardaki baş mesafesi 1.035 mm ile bu sınıftaki en yüksek değeri sunarken, 967 mm arka koltuk diz mesafesi ile üst seviye bir oturma konforu sunuyor.

Kabin içerisinde MBUX gibi daha önceden tanıdığımız ara birim bizi karşılarken, yeni nesil navigasyon ile artık kavşakları kaçırmak imkansız bir hale gelmiş durumda. Kamera ve radar sistemleri aracılığıyla multimedya ekranına gerçek zamanlı dış görüntüyü yönlendirme okları eşliğinde ” acaba bu kavşağı mı gösteriyor? ” sorusu tarihe karışacak gibi gözükmekte.

Kaputunun altında 1.33 litrelik 163bg 250nm tork güç üreten 4 silindirli benzinli ünite ile 0-100 km/s hıza 9.3 saniyede ulaşan araca 7 G-DCT şanzıman eşlik ediyor olacak. Karma yakıt fabrika tüketimi verileri 6,2 litre dolaylarında olduğunu ayrıca belirtmiş olalım. 2 litrelik ünite seçeneğinin Türkiye pazarında olmaması nedeniyle 4 çeker özelliği ne yazık ki yok.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

406.000 TL’den başlayan fiyatlarla karşımıza gelen Yeni Mercedes GLB, Prograssive ve AMG olmak üzere iki donanım seviyesinde karşımıza geliyor olacağını ayrıca hatırlatmış olalım.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: