Nissan’ın amiral gemisi Maxima gün yüzüne çıktı! 300HP V6

Los Angeles otomobil fuarının bir diğer konuğu Nissan, yeni amiral gemisi Maxima ile fuarın göz dolduranları arasında.

Japon otomobil üreticisi Nissan, son zamanlarda ittifaklar ile gündeme gelse de, çok öncesinde elini hızlı tutmuş olacak ki, yeni amiral gemisi fuara yetişti ve Maxima ismiyle gün yüzüne çıktı. Son safkan Nissan desek yanlış olmayacaktır. Çünkü bir otomobilin tasarım ve Ar-Ge aşamalarının ortalama 4 sene sürdüğünü hesap edecek olursak, Maxima için son safkan Nissan üretimi demek yanlış olmayacaktır.

Hikaye kısmını geçip aracın tasarımına öncelikle bakacak olursak, “V” formunda yer alan marka logosunu çevrelemiş krom tasarım kesinlikle başarılı. Nitekim bumerang led aydınlatma grubununda oldukça şık durduğu ve neredeyse ön çamurluklara sivri bir biçimde uzadığını net bir şekilde ifade edebilirim. Aracın profiline baktığımızda, düşük profilli yapısı ve sportback yapısıyla oldukça sportif gözükmekle birlikte, Honda Civic’i biraz andırıyor diyebilirim.

Nissan North America, Inc.’den sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Dan Mohnke ” Amiral gemimiz olarak Maxima, Nissan markasına önemli bir katkıda bulunuyor ” açıklamasında bulunarak ” Tasarım ve performansın bir arada bütünlük bulduğu büyüleyici bir araç ” olduğu ifadesine yer vermiştir. 8 Jenerasyon aslında hayatımızda olan Maxima, motor seçeneklerinden dolayı ülkemize ne yazık ki ithal edilmemiştir. 3.5 litrelik V6 ünite 300hp güç üretmesi aslında motor hacmine göre neden düşük güç soruları akıllara getiriyor olsa da, amosferik motor etkenini atlamamak gerekiyor.

Yeni 2019 Nissan Maxima, teknolojiyi insanları daha iyi bir dünyaya taşıyan bir şekilde sunan Nissan Akıllı Hareketlilik felsefesini benimsiyor. Maxima için bu, 360 derece aktif sürücü desteği, çarpışmadan kaçınma ve yaya tespitini sağlamak için tasarlanan altı gelişmiş aktif güvenlik ve sürücü destek teknolojisinden oluşan bir paket olan Nissan Safety Shield 360’ın kullanılabilirliğini içerir.

Güvenlik Kalkanı 360, Yaya Algılamalı Otomatik Acil Frenleme, Kör Nokta Uyarısı, Arka Çapraz Trafik Uyarısı, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Yüksek Işın Yardımı ve Arka Otomatik Frenlemeyi içerir. 2019 için Maxima Platinum’da ve SR Premium Paketinin bir parçası olarak standart olarak geliyor. Nissan Güvenlik Kalkanı 360’da 2019 Altima, Rogue, Rogue Sport ve Murano’da mevcuttur. ABD’de 2021 yılına kadar yıllık olarak satılan bir milyon yeni Nissan aracında standart donanım olarak sunulacağı belirtilmekte. Yenilenen Maxima Aralık 2018 itibarıyla Amerika’da satışa sunulacak olup, Avrupa pazarı için henüz bir bilgi yurt dışı kaynaklar tarafında henüz belirtilmemiştir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: