Kia Soul yenilenen yüzüyle Los Angeles Otomobil Fuarı’nda!

Kia Soul kısa süre önce marka tarafından paylaşılan kısmi görsellerle, meraklılarının karşısına hali hazırda çıkmıştı.

Kia Soul, selefine göre artık daha teknolojik ve tasarımsal açıdan baktığımızda, yuvarlak hatlardan ziyade artık daha köşeli ve keskin hatlara sahip. Aracın ön yüzüne baktığımızda selefine göre tasarımsal açıdan en büyük farklılığın, aracın önündeki aydınlatma gruplarında yer aldığını ve ön yatay ızgaranın da elden geçmiş olduğunu görmekteyiz. Gt tamponlara sahip araç, artık daha sportif bir görünüme sahipken, aracın arkası da yeni tasarım anlayışından nasibini almış durumda. Özellikle Led stop grubu ve dikey profile sahip bagaj kapağı, aracı diğer araçlardan ayıracak kadar dikkat çeker nitelikte.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Aracın boyutlarına baktığımızda ciddi bir değişimin sadece uzunluğunda onunda 5cm kadar olduğu belirtmekte fayda var. Dingil mesafesinin 2cm kadar artması nedeniyle, deneyimleme şansımız henüz olamasa da, kabin içerisinde yolcu alanlarında muazzam değerler ortaya koymayacağını bilmek gerek. Yükleme kapasitesine baktığımızda, maksimum yükleme kapasitesi 650 Litre dolaylarındayken, arka yolcu koltukları yatırıldığı takdirde, bu değerlere ulaşılabildiğini bilmek gerekiyor. O nedenle selefine göre yükleme kapasitesinde de dikkat çeken bir büyümenin yer almadığını belirtebiliriz.

Kabin içerisinde özellikle 10.2-inç renkli multimedya ekranı, Gt olmasından dolayı alttan kesik sport deri direksiyon simidi ve kabin içi aydınlatma detaylarıyla bence meraklısının aklını çelecek türden. Motor seçenekleri tarafında henüz dizel kombinasyonu hakkında bilgi verilmemiş olunsa da, önceki nesilde yer alan küçük hacimli 1.6 litre 136hp’lik ünitenin, bu araçta da yer alacağını düşünüyorum.

Benzinli tarafta ise 1.6 ve ülkemize geleceğine olanak vermediğim 2.0 litrelik 200hp değerlerine sahip üniteye sahip olacağı belirtilmekle birlikte, 2020 itibarıyla tamamıyla elektrikli (EV) ünitede yerini alacağı belirtiliyor. Nitekim elektrikli olacağından dolayı da aerodinamik yapıyı korumak adına, jant ve hava giriş tasarımlarında muhakkak farklılıklar söz konusu olacaktır. Fiyatı konusunda henüz bir detay sunulmuş değil. Ancak ülkemizde ki fiyatlanan otomobillerin ve satın alma gücünü ortaya koyduğumuzda, bu boyutlardaki bir araca ülkemiz insanı şans verir mi diye sorarsanız? Açıkçası bunu biraz zaman gösteriyor olacak gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: