Makyajlı Kia Pikanto Güney Kore’de gün yüzüne çıktı!

Giriş seviyesi şehir içi kompakt modeller arasında yer alan Kia Pikanto makyaj operasyonu geçirdi!

Ülkemizde alım seviyesinin günden güne düşmesiyle birlikte, giriş seviyesi otomobillere oluşan talep elbette artıyor olacaktır. Her ne kadar evet hiç bir otomobil, vergisel nedenlerden dolayı gerçek fiyatını etmese de, giriş seviyesi kompakt otomobilleri gelecekte artık daha sık yollarda görüyor olacağız.

Bunun bir örneği de Güney Kore’de gün yüzüne çıkan makyajlı Kia Pikanto, Hyundai i10 ile birlikte tatlı bir rekabete girecek gibi gözüküyor. Tasarım itibarıyla aydınlatma grubu ve tamponda detaylar göze çarparken, olmasa da olur tarzdan diyebileceğimiz aracın arka yüzünde tamponda yer alan difüzör, bütünüyle sportifliği yansıtan detaylardan.

Boyutlar anlamında resmi bir detay sunulmasa da, görüntülerden aracın Hyundai i10 ayarına fazlasıyla yakın olacağı, öyle ki kaputunun altında yer alan ünitede Pikanto’da yer aldığını söylemek mümkün. Kabin içerisinde 8 inç multimedya ekranı ve 4 inç boyutlarındaki yol bilgisayarı ekranı günü kurtarır nitelikte. Ayrıca havalandırma menfezlerinde yer alan aracın rengi ile uyumlu renkli çerçeveler, yine aynı şekilde sportif gösteren detaylardan. Ülkemizde cephesinde ne zaman yola çıkacağı konusu henüz soru işareti olsa da, Avrupa pazarına bu yılın son çeyreği itibarıyla gelmesi olası gibi gözüküyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

Bir Cevap Yazın