Ford Puma ST meşhur Nürburgring yollarında kendini net bir şekilde gösterdi. Bu yıl içinde gün yüzüne çıkması ön görülüyor!

B crossover pazarında tasarım detayları itibarıyla dikkatleri üzerinde toplayan Ford Puma, Almanya’daki Nürburgring pistinde kameralar karşısında yerini bu kez ST olarak aldı. Görüntü itibarıyla ciddi bir değişim gözlemlenmediğini net bir şekilde söylemek mümkün. Nitekim yerden yüksek yapısına karşılık, yeni jant seçeneği ve tampon detayları aracı elbette daha sportif göstermiş durumda.

Kaputunun altında ise 1.5 litrelik 200bg 290nm tork güç üreten ünitenin 6 saniye dolaylarında 0-100 km/s değerleri sunacağı ve sadece 6 ileri manuel şanzımanla geleceği ön görülüyor. Kamuflaj görüntüsünden artık tamamıyla sıyrılan Ford Puma ST, bulunduğumuz 2020 yılı içerisinde resmi tanıtımının gerçekleşmesi bekleniyor. Ülkemiz cephesinde B Crossover / B SUV pazarı hiç azımsanmayacak rakiplerin olduğunu düşünecek olursak, özellikle performans meraklısı olmayan pazar kesimin, cebindeki paranın karşılığını alabileceği bu segment içerisinde ciddi savaşların olacağını söylemek mümkün.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: