Tesla’da işin rengi değişiyor mu? Roadster ne durumda?

Tesla’nın elektrifikasyon konusundaki yatırımları tartışılmaz olsa da, aynı başarı söz verilen teslimat tarihlerine gelince işler istenildiği gibi olmuyor!

Semi-Truck ve Cyber Truck gibi alışılmışın dışında modellerle karşımıza çıkan marka, Roadster modeli başta olmak üzere Semi Truck gibi modelleri içinde ön siparişe çıkmış ve hatırı sayılı ön siparişler toplamıştı. Ancak tüm sektörü etkileyen virüs, Tesla tarafınıda etkilemiş olacak ki, marka öncelikler konusunda bazı değişiklikler yapacağını belirtmiş durumda.

Semi Truck ve Roadster’ın normal şartlar altında en geç 2021 yılında yollarda olması gerekirken, marka Berlin’de açılması beklenen fabrikasına odaklanmış durumda. Ayrıca mevcut siparişlerde de Model serisine odaklanacaklarını açıkladılar.  2017 yılında ilk Roadster siparişleri toplandığında ivme kazandırmak adına, Roadster sipariş verenlere Model serisi yanında verileceği belirtiliyordu. Bu durumda parasını ödeyen Roadster sahiplerini ne beklediği artık meçhul duruma gelmiş oldu. Bunun nedeni ise, Elon Musk’a iletilen ” ne zaman bir roadster sahibi olabilirim? ” sorusuna karşılık verdiği yanıt ise sadece ” bilmiyorum ” olmuştur.

 

2022 yılında üretim bandına çıkması planlanan aracın, henüz sahipleri tarafında bir açıklama yapılmış değil. Çünkü ön siparişlerin kapora karşılığında değil, aracın tamamının ödenmesi karşılığında alınmış olması. Geçen bu süre içerisinde değişen batarya ve teknoloji maliyetleri göz önüne alındığında Tesla’yı güzel günler beklediğini söylemek güç olacaktır. Nitekim en son yasakların kaldırılmaması ise ile ilgili valiyi tehdit eden Musk için, yine önümüzdeki günlerde işin rengi değişecek gibi gözüküyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Bir Cevap Yazın