Tesla’nın giriş modeli olarak geçtiğimiz Mart ayında lansmanı yapılan Tesla Model 3 satışa sunulmasından henüz bir ay bile geçmemişken, yaklaşık 400.000 adet ön sipariş aldı.

tesla33Bu da şunun göstergesi olarak düşünülebilir: Tesla turnayı gözünden vurdu!

Yenilikçi tasarımıyla öne çıkan Model 3, büyük kardeşi olan Model S ile benzer bir tasarım diline sahip. Her ne kadar bizim için bu yenilikçi tasarım diline alışmak zaman alacak gibi görünse de, Model 3’ ün tasarım dili şimdiden yaklaşık 400.000 kişinin hoşuna gitmiş ki, 1000 dolarlık kaporayı verip kendilerine bir adet Model 3 sipariş etmişler! Amerika’ da başlangıç fiyatı 35.000 dolar olarak belirlenen Model 3; BMW 3 Serisi, Volvo S60, Mercedes C serisi ve Audi A4 e rakip olarak görülebilir. Tesla’nın verilerine göre 260 mil( yaklaşık 420 km) menzili olan Model 3, aynı zamanda “0” dan “100” kilometre hız’ a 6 saniye altında çıkacak. Bu rakamlar bir çoğumuz  için gayet yeterli görünürken, elektrikli bir arabayla uzun yol en azından  Türkiye şartlarında hala biraz zor görünüyor. Neden Türkiye şartlarında? Çünkü Türkiyede Tesla’nın Supercharger istasyonları pek de yaygın değil( pek de yaygın değil mi?! Tüm Türkiye’de sadece İstanbul’da 1 tane var!) ancak zaman geçtikçe Teslanın bu Superchargerları yaygınlaştırmak gibi bir planı olduğu biliniyor. tesla

İç mekana geçersek bizi Model S ten alıştığımız büyük ekranlı bir orta konsol karşılıyor. Model S’ te yerleşimi çok da göze batmayan bu kocaman ekran, ne yazık ki Model 3 te emanet gibi duruyor! Türkiye’ ye ne zaman geleceği ve fiyatı henüz bilinmeyen Model 3, öyle görünüyor ki Amerika ve Avrupa’ da Tesla için büyük bir başarı olma yönünde ilerliyor!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: