Yeni Citroen C4 gün yüzüne çıktı! Ne zaman Türkiye’ye gelecek?

Yenilenen Citroen C4 10. nesil gün yüzüne çıktı. Elektrifikasyon teknolojisi ve yenilenen tasarımı fazlasıyla dikkat çekici!

Nesiller boyunca kendinden söz ettirmeyi başaran Citroen C4, yenilenen tasarım detayları ve teknolojisi ile önümüzdeki günlerde kendisinden fazlasıyla söz ettirecek gibi gözüküyor. Tasarım detaylarına bakıldığında, özellikle led aydınlatma grubu ile birlikte aracın burun yapısı rüşdünü artık ispat etmiş gözüküyor.

Öncesinde boyutlar hakkında biraz konuşacak olursak, 690 mm ile büyük çaplı tekerlekler ve 156 mm yerden yükseklik gibi özellikler tamamen elektrikli yeni ë-C4 ve yeni C4 modellerini rakiplerden görsel olarak ayırırken aynı zamanda benzersiz, iddialı, öz güveni yüksek ve hırçın bir duruşu beraberinde getiriyor. Tamamen elektrikli yeni ë-C4 ve yeni C4 boyutlarıyla kompakt hatchback sınıfının kurallarını yeniden yazıyor. 4.360 mm uzunluğa, 1.800 mm genişliğe ve 1.525 mm yüksekliğe sahip olan model 2.670 mm aks mesafesiyle geniş ve kullanışlı bir iç mekan müjdeliyor. Yüksek yapı 1,22 metre ile rakiplerden daha yüksek bir göz hizası sunarken böylece çok daha rahat ve yola hakim bir sürüş sağlanabiliyor.

Aracın arkasına geçildiğinde ise meraklıları bir takım süprizlerin karşıladığını net bir şekilde görülebilmekte. Coupe tasarıma gönderme yapan arka tasarım, geniş açılan yükleme ağzı ile bir çok beklentiyi karşılayacak gibi gözüküyor. 380 litre yükleme hacmi ise, sınıfından beklendiği değerler olduğunu belirtmekte fayda var.

Kabin içerisinde ise yükselen kokpit yapısı ve yenilenen tasarım, markanın bundan sonrası için yüzü olacak gibi gözüküyor. Elbette dokunmadan bir şeyler söylemek bir yere kadar olduğu için bu kısım hakkında çok fazla detaya şimdilik inmiyor olacağız. Asıl merakla beklenen kaputunun altındaki detaylara gelecek olursak; Tamamen elektrikli yeni ë-C4 ve yeni C4 farklı kullanıcı gereksinimlerini karşılayan her biri yüksek verimlilik seviyesine sahip farklı motor seçenekleri sunuyor. Tamamen elektrikli yeni ë-C4 50 kWh kapasiteli bataryaya sahip 136 HP (100 kW) gücünde bir elektromotorla yollara çıkıyor. Yeni C4 ise farklı güç versiyonlarına sahip hem benzinli hem de dizel motor seçenekleriyle üretiliyor. Benzinli C4’te Euro 6d normunu karşılayan PureTech 100 S&S 6 vitesli manuel şanzıman, PureTech 130 S&S 6 vitesli manuel şanzıman, PureTech 130 S&S EAT8 otomatik şanzıman, PureTech 155 S&S EAT8 otomatik şanzıman ve PureTech 155 EAT8 – otomatik şanzıman seçenekleri bulunuyor. Dizel C4’te ise Euro 6d normunu karşılayan BlueHDi 110 S&S 6 vitesli manuel şanzıman ve BlueHDi 130 S&S EAT8 otomatik şanzıman seçenekleri devreye giriyor.

Fiyat tarafında resmi bir rakam açıklanmayan Yeni Citroen C4 cephesinde Türkiye koşullarına bakacak olursak, 250.000 TL rakamlarını şimdiden gözden çıkaracağımız açık ve net gözükmekte. 2021 ilk çeyreği itibarıyla Türkiye yollarına çıkması beklenen aracı önümüzdeki günlerde de konuşmaya devam edeceğimiz açık ve net gibi!

 

RESİMLERLE YENİ CITROEN C4;

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: