Yenilenen Volkswagen Tiguan Türkiye yollarına çıkmaya hazır!

2016 yılında ikinci nesli ile karşımıza gelen Volkswagen Tiguan yenilelen yüzü ve teknolojisi ile Türkiye yollarına çıkmaya hazır. Peki ne zaman?

Günümüze kadar toplamda 6 milyon adet üretilen VW Tiguan, 2019 yılında sadece 911 bin adetlik üretim rakamıyla markanın en başarılı modeli unvanına sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Tasarım detaylarına bakacak olursak, yeni I.Q aydınlatma grubu Tiguan’da karşımıza çıkarken, ön tampondaki ağırlıklı krom detaylar, tasarım tarafında aracı oldukça hareketlendirmiş. Alman grubunun son bir kaç modelinde de karşımıza gelen bagaj kapağı üzerine konumlandırılan model ismi, Tiguan’da da karşımıza gelmiş durumda.

Kabin içerisinde ise, direksiyon üzerindeki ve kumanda panelindeki tuşlar yerini dijital dokunmatik “touch slider” özelliğine sahip kontrollere bırakmış durumda. Orta konsolda, klima kontrol fonksiyonları için yepyeni bir dokunmatik panel bulunuyor. Dokunmatik yüzeylere ek olarak, havalandırma ve klima kontrolü için aynı şekilde “touch sliderlar” yer alıyor. R-Line donanım seviyesinde, hoş bir aydınlatmaya sahip dokunmatik yüzeyleri içeren yeni tasarıma sahip çok fonksiyonlu deri direksiyon dikkat çekiyor. Aydınlatmalı USB-C bağlantı noktaları ise klima modülünün altında yer alıyor.

Yeni Tiguan, 1.5 lt hacminde 2 farklı TSI güç ünitesi ile tercih edilebiliyor. 150 PS motor gücüne sahip versiyon 7 ileri DSG şanzıman ile sunulurken, 130 PS gücündeki versiyon ise manuel vitesle ile sunuluyor.  Dizel motor olarak da 2.0 lt hacme sahip 150 PS gücündeki TDI seçeneği yer alıyor. Tüm motorlarda yüksek verimlilik düzeyleri, düşük emisyonlar ve güçlü tork ön plana çıkıyor. Yeni Tiguan’ın, Life, Elegance ve R-Line yeni donanım versiyonları ile Türkiye’de yılın son çeyreğinde satışa sunulması planlanıyor.

RESİMLERLE YENİ VOLKSWAGEN TIGUAN;

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: