Yeni Volkswagen Passat sonunda tanıtıldı!

Yenilenen Volkswagen Passat Amerika pazarına her ne kadar “yeni” olarak girmiş olsa da, Avrupa pazarında makyajlı olarak yerini alıyor olacak.

45 yıla aşkın aramızda olan Volkswagen Passat, 1973 yılından günümüze bir çok yeni tasarımın yanı sıra, makyajlı haliyle dahi meraklılarının dahi ilgisini her daim çekmeyi başarmıştır. Nitekim önemli sayıda kemik bir Passat kullanıcısı olacağını düşünecek olursak, yeni makyajlı Volkswagen Passat özellikle D segment rakipler arasında uykuları kaçıracak gibi gözüküyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Tasarım anlamında yeni Volkswagen Passat ciddi anlamda bize bir değişiklik sunuyor olmasa da, en nihayetinde bir makyajlı kasa olduğunu unutmamak gerekiyor. Görüntülerden görüleceği üzere nitekim en büyük işçilik kabin içerisinde gerçekleşmiş durumda gibi. Tasarım tarafında marka logosunun hemen altındaki ızgara ve tamponlarda sınırlı bir değişiklik sunan VW Passat, Arteon’da olduğu gibi model ismi bagaj üzerine konumlandırılmış durumda.

Kabin içerisine geçildiğinde, Renault Megane’da ( C segment olmasına rağmen ) standart olarak gelen kabin içi aydınlatma, artık Volkswangen’de de yerini almış durumda. En üst donanım paketinde geliyordu diye hatırlıyorum. Artık tamamıyla dijital sürücü ekranına sahip olan araçta ayrıca Arteon’da olduğu gibi Discovery Pro multimedya ekranının geliyor olması güzel bir detay. Arteon’da bulanan ekranın aynısı ise, büyüklüğü 9.2inc dolaylarında olacaktır.

Ayrıca araçla birlikte VW IQ DRIVE sistemi artık sunuluyor olacak. En basit tabiriyle sanal asistan olarak belirtebiliriz. IQ DRIVE aynı zamanda aracın otonom sürüşlerinde de komutların geliştirilebileceği yabancı kaynaklar tarafından belirtiliyor. Elbette pratikte görmek gerekecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Sürücü destek sistemleri tarafında ise, çarpışma uyarı, acil fren sistemi, adaptif hız sabitleyici gibi özelliklerde sunuluyor olacak. Kaputun altında 2.0 TDI ve TSI olmak üzere iki farklı ünite ile geleceği belirtiliyor olsa da, Türkiye pazarına şuan yer alan güncel ünitelerin kullanılacağına kesin gözüyle bakmak mümkün. Ağustos 2019 itibarıyla Almanya’da sahiplerine ulaşmaya başlamasıyla, yıl sonuna doğru ülkemizde de görmek mümkün olacaktır. Fiyat fayda olarak, D segment rakiplerinin belini büker mi? Yanıtlamak için oldukça erken. Ancak kesin olan bir şey var ki, hiç ama hiç ucuz olmayacağı.

Bir Cevap Yazın