Volkswagen Passat yenilenen yüzüyle karşımızda!

Yeni VW Passat yenilenen yüzüyle Kuzey Amerika Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Sevenler kadar, hayal kırıklığı yaşayanların sayısı azımsanmayacak oranda. Peki neden?

1978 yılından günümüze 40 seneden fazladır hayatımızda olan Volkswagen Passat, yenilenen yüzüyle Kuzey Amerika Otomobil Fuarı’nda meraklılarının karşısına çıktı. Her zaman olduğu gibi tasarımına baktığımızda, ülkemizde yer alan güncel Volkswagen tasarımlarından çok farklı olduğu göze çarpıyor. Ancak elbette bir araç dışında. O araç elbette yakın zamanda 7 koltuk kapasitesiyle karşımıza çıkan VW Tiguan Allspace. Özellikle ön yüzüne bakıldığından marka logosunun altında yer alan ızgara ve far tasarımı, ülkemize her ne kadar gelmemiş olsa da, VW Jetta’ya da göndermelere yer verildiğini net bir şekilde görebilmekteyiz. Ülkemizde fiyatlanamadığı için henüz yeni Jetta ve Passat Türkiye’ye giriş yapmamış olsa da, markanın bundan sonrası için izleyeceği tasarım anlayışı için, net bir şekilde kılavuz hizmeti sağlamakta.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Özellikle aracın gövde çizgisinin, aracın arkasında stoplara kadar uzanarak üstünden kavrayan formu ve bagaj üzerindeki Passat yazısı, yine aracın karakteristik diyebileceğimiz detaylardan. Nitekim Volkswagen Arteon videosundan da hatırlayacağınız üzere, bagaj üzerinde yer alan model yazısı Passat aracında da yer verilmiştir.

Ancak elbette kabin içerisine geçtiğimizde, işin rengi ne yazık ki değişiyor. Öncelikle yeni Passat’ın, US versiyon olduğunu hatırlatalım. Kabin içerisi hakkında çok konuşacak bir şey yok. Nitekim sizinde basına iletilen görsellerden de fark edeceğiniz üzere, direksiyon dahi sabit bırakılmış durumda. Yekpare iklimlendirme profili bu araçta çok daha belirginken, analog saat kaldırılmış gibi görünüyor.

174hp 280nm tork güç üretecek 2.0 litrelik TSI üniteye yer verilecek olup, bu ünitenin US pazarı için sunulacağını bir kez daha hatırlatalım. 17-18-19 inc jant seçenekleri ve Arteon / Allspace öncülüğünde değişeme başlayan tasarım diliyle, Volkswagen önümüzdeki zaman içerisinde tekrardan kendinden oldukça söz ettirecek gibi gözüküyor. Avrupa pazarı için henüz bir detay sunulmamış olsa da, ülkemiz pazarı için US versiyonuna yakın bir kasa ile karşımıza geleceğini net bir şekilde ifade edebiliriz. Motor seçenekleri tarafında ise, radikal bir değişiklik olmadığı sürece, güncel TSI ve TDI ünitelere kullanmaya devam edecektir.

 

İZLEMEYENLER VE TEKRAR İZLEMEK İSTEYENLER İÇİN;

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: