Yeni Mercedes-Benz GLA Türkiye yollarında! Tasarım ve teknoloji detaylarıyla da önümüzdeki günlerde kendisini fazlasıyla işiteceğimiz net!

İkinci nesli ile gün yüzüne çıkan Yeni Mercedes-Benz GLA, markanın kompakt SUV pazarında ilk modeli olması neticesinde, önemi azımsanmayacak kadar fazla. Tasarım detayları tarafında, markanın yeni modellerinde de benzer forma sahip aydınlatma grubu yeni haliyle burada da karşımıza gelmiş durumda. Güçlü omuz çizgisi kadar coupé tarzında cam çizgisi de GLA’ya özgü bir tasarım özelliği olup otomobilin dinamik ve şık görünümünü daha da vurguluyor.

Mercedes-Benz markasının diğer SUV modelleri gibi GLA’da da geniş boşluklara sahip olan, ortasından yatay bir çıta geçen ve merkezinde bir “Yıldız” taşıyan bir ön radyatör ızgarası dikkat çekiyor. Markaya özgü bir uygulama olarak farların iç grafik dizaynı dahil olmak üzere birçok kaliteli detay öne çıkıyor. Kaslı omuz çizgisi önden arkaya doğru genişleyerek güçlü bir arka görünümü beraberinde getiriyor. Kapıların alt kenarı ise marşpiyelerin üzerine biniyor. Böylece binme-inme hareketleri daha konforlu hale gelirken, aynı zamanda pantolon paçalarının kirlenmesi önleniyor ve daha da önemlisi yandan çarpışma güvenliği artıyor. Otomobili çevreleyen kaplamalar bir yandan ek koruma faktörü olarak devreye girerken diğer yandan ön ve arka tampon altı eklentileri gibi otomobilin off-road karakterine vurgu yapıyor.

Yükleme kapasitesi tarafında 14 litre kendini geliştiren model, artık 435 litrelik hacim ile sınıfında fazlasıyla iddialı olacak gibi görünüyor. Zira genel anlamda boyutlarına bakacak olursak, 30 mm. daha genişleyen araç 1834 mm. ölçüsüyle artık daha heybetli olacak gibi görünüyor. Çünkü yükseklik tarafında ise, selefine göre 104 mm. daha da yükselen araç 1611 mm. değeriyle bir çok kimsenin beğenisi kazanacak gibi gözüküyor.

Kabin içerisinde ise bildiğimiz detaylarla karşımıza gelen GLA, sürücü tarafını ve orta konsolu geniş ekranlı mimari domine ederken, yolcu tarafında şık tasarımlı süslemeler görülüyor. Söz konusu ekranlar iki adet 7 inçlik (17,78 cm), biri 7 ve diğeri 10,25 inç (26 cm) ve iki adet 10,25 inç olmak üzere üç farklı versiyon olarak sunuluyor.

Motor şanzıman tarafında ise, 1.3 litrelik 163 HP’lik turbo benzinli motor ve 7G-DCT otomatik şanzımanın standart olarak sunulduğu Yeni Mercedes-Benz GLA 200, 412.500 TL’den başlayan Progressive donanım paketine ve 454.000 TL’den başlayan AMG donanım paketine sahip olacağı belirtiliyor. Yakıt tüketiminin fabrika verileri tarafından karma sürüşte 6,0 litre dolaylarında olacağı belirtilirken, 0-100 km/s sürate 8.7 saniyede ulaştığını ayrıca hatırlatmış olalım.

RESİMLERLE MERCEDES-BENZ GLA;

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın