Yeni Toyota Hilux iddialı fiyatıyla Türkiye yollarında!

Toyota Hilux, yenilenen teknolojisi ve dikkat çekici tasarımının yanı sıra, iddialı fiyatıyla önümüzdeki günlerde kendisinden oldukça söz ettiriyor olacak!

Pick up denildiğinde akıllara gelen ilk modellerden olmayı her zaman koruyan Hilux, yenilenen yüzü ve özellikle iddialı fiyat etiketiyle kendisinden oldukça söz ettirecek gibi gözüküyor. 23 Eylül 2020 tarihinde ( bugün ) Türkiye lansmanı dijital olarak gerçekleşen Yeni Toyota Hilux’un, bu yıl için sadece 1000 adet bir satış rakamı gerçekleştirebileceklerini belirtirken, büyük çoğunlukla da bu satış rakamını fazlasıyla yakalamış durumdalar.

Öyle ki, 2021 ilk çeyreğine kadar bu araç temin konusunun devam edeceği için, arz talebin yüksek olacağı ön görülmekte. Tüm bunların yanı sıra, 2021 yılı için 4000 adet satış rakamı hedefi oldukları belirtilirken, bu rakamın bir pick up modele göre oldukça iddialı olduğunu ayrıca belirtmiş olalım.

Tüm bunları geçip araca dönecek olursak, tasarım anlamında karşımıza gelen detaylar için uzun uzun cümleler kurulması gerekiyor. Çünkü gerek renk uyumu, gerek tasarım oyunları, aracı çok daha agresif ve maskülen bir forma kavuşturmuş durumda. Tasarım tarafında ön tampon, ön ızgara, LED farlar yeniden tasarlandı ve LED ön sis farlar da aracı daha şık hale getirdi. Hilux’ın etkileyici dış tasarımı, LED arka stop lambalarıyla tamamlandığı net bir şekilde görülmekte.

Hem şehir içerisinde hem de arazide etkileyici bir tarz sunan Hilux, yeni 18 inç alüminyum jant tasarımlarıyla daha göz alıcı bir görünüme sahip oldu. Yeni Hilux’ta, mevcut renk seçeneklerine Egzotik Kırmızı, Safir Mavi ve Güz Bronzu olmak üzere üç yeni alternatif daha eklendi.

Yeni Toyota Hilux Advanture, Hi-Cruser ve Invincible olarak 3 donanım seviyesinde karşımıza gelirken, en donanımlı seçenek olan Invincible, tasarım detayları konusunda fazlasıyla dikkat çekici. Bu versiyonda modele özgü LED far tasarımı, 18 inç siyah alüminyum alaşımlı jantlar, farklı ön tampon, koyu gri tampon altı koruma ve dış aynalar, mat siyah arka kasa roll-bar, siyah boyalı sürgülü kapak, modele özgü çamurluk üst koruyucu ve koyu gri arka tampon gibi farklılıklar yer alıyor.

Invincible’ın kabininde ise diğer versiyonlara ek olarak deri koltuk döşemesi, ısıtmalı ön koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi, elektrikli ayarlanabilir ön sürücü koltuğu, segmentinde tek olan 9 hoparlörlü JBL Premium ses sistemi, mat gri detaylar ve kapı içlerindeki ambiyans aydınlatmaları öne çıkıyor. Bununla birlikte Hilux’ın Invincible versiyonunda özel anahtar tasarımı da dikkat çekiyor.

Teknik detay tarafında ise, 29 derecelik yaklaşma ve 27 derecelik uzaklaşma açısıyla birlikte Hilux, 310 mm’lik sürüş yüksekliğine sahip. Maksimum su geçiş derinliği kapasitesi ise 700 mm. Boyutlar tarafına bakıldığında ise, 5,325 mm uzunluğa, 1,900 mm genişliğe (versiyona göre 1,855 mm) ve 1,815 mm yüksekliğe sahip Hilux’ın 3,085 mm dingil mesafesi bulunuyor.

Güç ünitesi tarafında ülkemize sadece 2.4 litrelik dizel ünite ile geleceğini önceden belirtmiş olalım. Hilux’ın tüm versiyonlarında 2.4 litrelik dizel motor seçeneği sunuluyor. 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımanla eşleştirilebilen motor, 150 HP güç ve 400 Nm tork üretebiliyor. Tüm bunların neticesinde, yıllık MTV tutarı konusunda üst dilimde kaldığını da ne yazık ki hatırlatmış olalım.

252.000 TL’den başlayan fiyat etiketiyle Türkiye yollarında görücüye çıkan Toyota Hilux, en donanımlı seviyesi olan Invincible tercih edildiği takdirde 23 Eylül 2020 fiyat etiketiyle 319.000 TL‘nı gözden çıkarmak gerekiyor olacak.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

 

Bir Cevap Yazın