Efsanevi Ford Focus RS elektrikli gelebilir!

Yeni yılla birlikte gün yüzüne çıkması beklenen yeni Ford Focus RS, hem performansı, hem de elektrikli ünitesi ile kendisinden oldukça söz ettirecek gibi gözüküyor!

Güncel versiyonun 350 beygir olmasına karşın, 400 beygir güç üreten ünite ile karşımıza gelmesi 2.3 litrelik ünitenin revize edilmiş olma ihtimalini akıllara getiriyor olsa da, aracın mild-hybrid teknolojisine kavuşmuş olması ve artık 4 tekerden çeker olması bir takım soru işaretlerini de elbette beraberinde getiriyor.

Focus RS modelinin karakteristik özelliklerinden biri olan Drift Mode’un, halefi ile birlikte elbette nasıl hareket edeceği düşündürürken, kulislerde geçen konunun ise Drift Mode özelliğinden vazgeçilmeyeceği yönünde. Elektrifikasyonun hızla geliştiği küresel pazarda, “Öncelikle hybrid bir hot hatch’in üretildiği okyanus ötesi topraklarda tercih edilemeyeceği yönünde” marka tarafında görüşler olduğu bilgisini de ayrıca belirtmekte fayda var. Nihayetinde 400 beygir güç üreten bir spor otomobilin çok daha sıkı alternatiflerini Amerika’da bulmak zor olmayacaktır.

Ancak ülke regülasyonlarına göre elbette Avrupa pazarında alıcısının yüzünü güldürecek olsa da, Türkiye tarafında ise aynı şeyleri söylemek ne yazık ki motor hacmi nedeniyle mümkün olmayacaktır.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: