Yeni Lexus RC F Track detayları gün yüzüne çıkmaya başladı

Japon Premium otomobil üreticisi Lexus, Detroit otomobil fuarında tanıtacağı Lexus RC F Track casus kameralarına takıldı.

Japon zanaatkarları olarak adlandırılan Lexus Takumileri yine iş başında. İki sene önce yani 2016 senesinde Goodwood festivalinde concept haliyle karşımıza çıkan araç, artık son haliyle pistlere çıkmaya hazırlanıyor. Gerçi concept halinin 360 kilogram dolaylarında daha hafif olduğu belirtilse de, kaputun altında RC F Track Edition‘ın, Lexus’un 5.0 litre V8 motoru ve sekiz vitesli otomatik şanzıman kullanması bekleniyor. Motor gücünün 500hp dolaylarında olacağını ön görecek olursak, ciddi manada bir performans gösterisinin yaşanacağı açık ve net.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Tasarım anlamında kamuflaj altındayken bir şey söylemek elbette güç. Ancak bu haliyle bile ne denli aerodinamik bir çalışmanın ürünü olduğunu net bir şekilde seçebiliyoruz. Ön tampon hava girişleri sürtünmeyi ve hava tahliyesini bir an önce gerçekleştirebilmek adına, özel olarak hesaplanarak tasarımının gerçekleştirmiş olduğu izlenimi yaratıyor. Nitekim arka spoiler konumu ve genişliği ile, karşıdan gelen rüzgar direncinin gücünü aracı yere daha sağlam basmakta kullanırken, ayrıca aerodinamik için rüzgarın araçtan bir an önce tahliyesini sağlamış oluyor.

Lexus işçiliği her zaman için özel olmuştur. Geçtiğimiz senelerde Lexus NX200t isimli aracını test etmiş ve sizler için görüntülemiştik. İzlemeyenler ve tekrar izlemeyi tercih edenler için, yazının devamında ilgili videoya ulaşabiliyor olacaklardır.

Bir Cevap Yazın