Yeni Volkswagen Arteon için geri sayım başladı!

Farklı ve sportif çizgilere sahip Volkswagen Arteon, yenilenen teknolojileriyle 2021 yılında Türkiye yollarında olacak. Ancak bazı kötü haberlerimiz var!

Yenilenen Volkswagen Arteon özellikle motor şanzıman özellikleriyle ve tasarımıyla ön plana çıkan bir model olduğunu hepimiz hem fikiriz. Ancak yeni Arteon ile birlikte şanzıman tarafında bizleri üzecek bazı gelişmeler var. Ancak öncelikle tasarım detaylarına bakacak olursak, ilk bakışta çokta fazla bir değişikliğin boyutsal anlamda karşımıza çıkmadığını net bir şekilde görebilmekteyiz. Ön tarafta keskinleştirilmiş tasarım çizgisi modelin bir yandan şık bir lüks otomobil olduğunu gösterirken, diğer yandan güçlü bir sportif karaktere de sahip olduğunun altını çiziyor. Uzun ve geniş kaputun dikkat çekici tasarıma sahip radyatör paneli ve entegre LED farlarla etkileşimi bu karakteri ortaya koyuyor. Yeni Arteon’da ön farlardan radyatör ızgarası içerisine kadar devam eden LED gündüz sürüş far çizgisi gün ışığında bile dikkat çekmeyi başarıyor. Boyutlar tarafında ise Yeni Arteon, 4.866 mm uzunluğa ve dış aynalar hariç 1.871 mm’lik gövde genişliğine sahip.

Kabin içerisinde ise, konsolun üst kısmında ve kapı döşemelerinde kullanılan özel dikişlerle uygulanmış yeni suni deri yüzeyler daha rafine ve üst düzey bir tasarım olarak öne çıkıyor. Tercih edilen donanım seviyelerine göre iç mekanın premium kalite algısını daha üst seviyeye çıkaran yeni ahşap veya krom dekor seçenekleri sunuluyor. Klima havalandırma kanalları yeniden tasarlanmış ve otomobile tamamıyla entegre edilmiş. Kapı içindeki dekorların içerisine entegre edilen 30 farklı renge sahip ambiyans aydınlatması da özellikle gece yolculuklarında keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor. Ayrıca dokunmatik klima kontrol ünitesini de atlamamak gerekiyor.

Kaputunun altında ise yeni nesil 1.4 litrelik TSI içten yanmalı üniteye elektrik ünitesi eşlik edecek olup, bu mild-hybrid kombinasyonu ile araç artık yakıt tüketimi konusunda da yüzleri güldürüyor olacak. 156bg güç üretecek olan içten yanmalı ünite, elektrik motorunun sağladığı 115bg değer ile birlikte 218 beygire ulaşırken 6 ile DSG şanzıman eşlik ediyor olacak. Ancak 1.5 litrelik güncel şuan yer alan ünite ise sadece manuel şanzıman seçeneğiyle geliyor olması çeşitlilik ve manuel şanzıman tarafında yüzleri güldürse de, hibrit tarafında fiyatların ne denli acımasız olacağına sanki işaret eder gibi desek sanırım yanlış olmaz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Arteon’un diğer motor seçenekleri arasında 3 farklı TSI ve 2 farklı TDI teknolojisi de yer alıyor. 1.5 lt hacminde sadece manuel vites ile sunulacak TSI motor 150 PS güç üretirken, 2.0 lt hacmine sahip TSI motorlar ise 190 PS, 280 PS güç seçenekleri ile sunuluyor. 2.0 lt hacminde sunulacak TDI motorlar ise 150 PS ve 200 PS güç üreten seçeneklere sahip. Tüm motorlarda yüksek verimlilik düzeyleri, düşük emisyonlar ve güçlü tork ön plana çıkıyor. Yeni Arteon’un, verimlilik ile performansı bir arada sunan ve 218 Ps güç üreten plug-in hybrid teknolojisine sahip yeni 1.4 lt TSI benzinli motora sahip eHybrid fastback versiyonunun 2021 yılı ikinci yarısında Türkiye yollarında olması planlanıyor.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: