Yeni BMW iX3 2021 yılında Türkiye’de! Menzili inanılmaz

Elektrifikasyon teknolojisinin gelişmeye devam ettiği günümüzde, Yeni BMW iX3 batarya ve buna bağlı olarak gelişen menzil değerleri ile oldukça memnun edici.

Tasarım detayları henüz kanlı canlı karşımıza gelmemiş olsa da, 2021 yılı ülkemiz tarafında özellikle elektrifikasyon tarafında yüzleri güldürecek gibi gözüküyor. Gerçi alım gücü tarafında konu fazlasıyla tartışmaya açık olduğu için erken konuşmamakta fayda var. Araca dönecek olursak, Yeni BMW iX3 ile ürün gamına tamamen elektrikli bir model daha ekleyecek olan BMW, elektrifikasyon stratejisini adım adım hayata geçiriyor. Çok yönlülüğü ve sağlamlığını, emisyon içermeyen tamamen elektrikli sürüş keyfiyle birleştiren Yeni BMW iX3, markanın benzinli, dizel, ve tamamen elektrikli motor seçeneklerinin bir arada sunulduğu ilk model olma özelliği taşıyor. BMW’nin “Seçim Gücü” olarak adlandırdığı bu yaklaşım, şirketin dünya çapındaki kullanıcılarının farklı ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretebilmesine ve küresel CO2 emisyonlarını azaltma yolundaki etkisini de güçlendirmeyi hedefliyor.

7.700 kilometre ve 340 saatten fazla süren test sürüşleriyle homologasyon sürecini tamamlayan Yeni BMW iX3, yıl sonuna doğru yollara çıkacak. Beşinci nesil BMW eDrive teknolojisiyle geliştirilen ve yaklaşık 440 kilometrelik menzil sunan Yeni BMW iX3, 2021 yılı ilk çeyreğinde ise Türkiye’de yollarla buluşmaya hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Bir Cevap Yazın