Yaşları 9 ile 16 arasında olduğu bildirilen şüphelilerin, 1.1 milyon dolar değerinde 46 araç çalması 60 saniye filmini akıllara getirdi!

Geçtiğimiz 17 Mart’dan günümüze 13 bayide 20’ye yakın soygun gerçekleştiren hırsızlar, Volvo Lexus gibi lüks markalardan oluşan 46 aracı çaldı. Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Karolina’da gerçekleşen olayda 9 ile 16 yaşları arasında olduğu tahmin edilen 19 şüpheliye ulaşan polis ekipleri, yaşlarının küçük olması nedeniyle gözaltına almak için başvuru yapmış olsa da, talepleri Forsyth County Çocuk Adaleti Departmanı tarafından reddedildiği belirtiliyor.

Yaşlarının en büyüğünün 16 olması neticesinde gözaltı işlemi yapamayan polis ekipleri kayıp 46 araçtan şuan için 40’ına ulaşabildiklerini belirtiyorlar. Çıkmaz içerisine giren dava konusu henüz aydınlığa kavuşmazken, bir çok haber kaynaklarında da yer almaya başlamış durumda. Winston Salem Forsyth polisi yaptığı açıklamada, “Dedektifler bu suçları araştırmak ve gelecekteki hırsızlıkları önlemek için çabalarını sürdürüyor.”  açıklamalarına yer verirken, otomobil markaları, araçlarının çalınmasını önlemek adına araç anahtarlarının muhafazası konusunda önlemleri arttıracakları konusunda açıklamada bulunmuşlardır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: